ТЪРСИ

Бен Скривенс: клубна кариера и лични постижения

Бен Скривенс - вратарят, който сега защитавацветове Минск хокей клуб "Динамо". Бен е роден на 11 септември 1986 г. в Канада, близо до Едмънтън. Вратарят започва кариерата си в аматьорски клубове и през 2006 г. влиза в университета Корнел, където играе за студентския отбор до 2010 г. В теглена от НХЛ лотария, Scrivens не беше избрана от нито една от националните клубове на хокейната лига.

"Торонто"

През последния сезон в студентския хокеен играч БенScrivens получи наградата за най-добър вратар на турнира. Неговият спектакъл в колежа хокей, Бен привлече вниманието на Националния клуб по хокейна лига "Торонто кленови листа". През целия сезон Skrivens прекара в фермата клуб "Торонто Марлис", говорейки в Американската хокейна лига.

В "Торонто Марлийс" вратарят изигра 33игри, в два от които оставил портите си "сухи". Средно за играта Бен прескочи 2,33 шайби, а процентът на изстрелите, изстреляни през първия му сезон, беше на професионално ниво - 92,4%.

Бен скрипт

Дебютът за основния клуб се състоя в сезонаВ периода 2011-2012 г.. В срещата на вратаря "Каръл Лийфс" се състояха 12 срещи, които дадоха 35 гола. Процентът на намалените изстрели спадна в сравнение със сезона, който се проведе в AHL и възлезе на 90.3%. В допълнение към 12 мача в NHL, Skrivens изигра 39 двубоя в Американската хокейна лига. От тези 39 мача, клубът в Онтарио успя да спечели 22-а. Бен успя да направи 4 затваряния. В резултат на редовния сезон в AHL Marlis се класира за кръгла плейофи. В игрите за заминаването Бен Скривенс участва в 17 мача, допусна 33 гола и направи 3 изключвания. Вратарят е отблъснал 93.5% от шайбите, хвърлени в целта му. Тази цифра е най-доброто за канадския вратар в кариерата си на професионално ниво.

През следващите 2 сезона, Scrivens прекара 20 мача за"Maple Leafs" и 22 мача за "Marlies". Средно Бен отбеляза 91.5% от снимките в двата отбора и пропусна 2.5 гола в игра. През 2013 г. Канада завърши своите изпълнения като част от клуба от Онтарио и се премести в Лос Анджелис.

"Лос Анджелис Кингс" - "Едмънтън Ойлърс" - "Монреал Канейдиънс"

Като част от "царете" от Лос Анджелис Бен не е билглавния вратар. В Лос Анджелис, Scrivens играе само 19 мача и остава през сезона на Едмънтън Oilers. В почти родния си клуб един канадски прекарва 2,5 сезона. През това време той участва в 78 мача, в които е пропуснал 232 гола. Във втория сезон Бен показа най-лошата си цифра за процента на изтърканите изстрели за "петролните" - 89%.

Бен хартия за хакери

Сезон 2015-2016 стана последният за канадците в NHL и AHL. През годината посетил три отбора. В Американската хокейна лига Бен защитаваше цветовете на ледовете на Backersfield и St. John, както и в НХЛ Монреал Канайейнс. През цялото време нито самият Бен Скривенс, нито екипите му не участват в плейофите.

Минск "Динамо"

През юли 2016 г. един канадски е подписал едногодишен договорспоразумение с Минск "Динамо", което стои в континенталната хокейна лига. Сезонът 2015-2016 не позволи на играчите на "Динамо" да отидат в плейофите, което ги принуди да потърсят подсилване, което беше канадският вратар.

вратарят Бен

Този сезон Минск динамо играе 60 мачав KHL, след като получи 30 победи. Според резултатите от редовното първенство, клубът в Минск успя да стигне до четвъртфинала на турнира, където не може да наложи борбата срещу Локомотив, като загуби от "железопътните работници" с резултат от 4: 1.

Лични постижения

Като част от "Едмънтън" Скривенс прекара най-добрия си сезон в кариерата си. В един от мачовете той записа рекорда за броя на направените спестявания, отразявайки 59 изстрела на собствената си цел.

През сезоните 2008-2009 и 2009-2010 г. Бен се качи на втория и първия символичен отбор на ECAC, а през 2010 г. вратарят бе избран за символичния национален отбор на Източната конференция на NCAA. Също през 2010 г. екипът на Scrivens спечели шампионата ESAC, а самият вратар стана най-добрият играч в състезанието.

Световната купа 2014 в канадския отбор

На международно ниво Бен е играл 4 мача. През 2014 г. той бе призован в канадския отбор за Световната купа. На това първенство "кленовите листа" заеха 5-то място, като излязоха на четвъртфинала на турнира.